Baseny ogrodowe

Jaki rodzaj basenu plastikowego będzie najlepszy dla twojego ogrodu?

dmuchany basen na ogrodzie
Lato to czas, kiedy marzymy o chłodzącej kąpieli i o niczym niezmąconym relaksie. Jeśli nie lubisz tłumów, a najefektywniej odpoczywasz w zaciszu własnego ogrodu, dobrym pomysłem może okazać się zakup basenu ogrodowego. W tym artykule podpowiadamy, jakie rodzaje basenów ogrodowych oferują producenci oraz jaki basen będzie najlepszym rozwiązaniem do Twojego ogrodu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze basenu?

Basen ogrodowy to bez wątpienia świetny sposób na relaks i ochłodę, bez konieczności opuszczania terenu własnej posesji. Na rynku znajdziemy różne rodzaje basenów: sporą popularnością cieszą się m. in. zbiorniki rozporowe, stelażowe czy dmuchane. Ich użytkowanie wiąże się jednak z koniecznością rozkładania i składania konstrukcji, co może z czasem stać się nieco uciążliwe. Trwałość tego typu basenów również pozostawia wiele do życzenia. Nie bez znaczenia jest ponadto także ich wielkość – baseny te dostępne są zazwyczaj w kilku, narzuconych przez producentów, rozmiarach.Znacznie korzystniejszym rozwiązaniem są wkopywane baseny plastikowe, których głębokość może wahać się od kilkudziesięciu centymetrów do nawet ponad metra. Wybierając basen plastikowy wkopywany, warto zadbać ponadto o elementy wyposażenia, które ułatwią i bez wątpienia uprzyjemnią korzystanie ze zbiornika. Wśród nich wymienić warto choćby zadaszenie, które zapobiegnie zanieczyszczeniu wody (np. spadającymi liśćmi), system filtracji wody, czy dodatkowe oświetlenie, które nada wyjątkowego klimatu.

Baseny plastikowe wkopywane – trwałe i stabilne rozwiązanie

Basen wkopywany to rozwiązanie o wielu niepodważalnych zaletach. Jego konstrukcja jest odporna na uszkodzenia mechaniczne i można go używać przez wiele sezonów. Baseny  tego typu dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach – od prostokątnych po okrągłe czy owalne. W zależności od modelu, głębokość może wynosić od kilkudziesięciu centymetrów do nawet 150 cm! To umożliwia swobodne pływanie i relaks w wodzie bez wychodzenia poza obszar własnego ogrodu. Co równie ważne, założenie takiego basenu nie jest aż tak drogie, jak mogłoby się wydawać i coraz więcej osób stać na takie rozwiązanie.